איך לעשות כסף מבניית אתרים

איך לעשות כסף מבניית אתרים

איך לעשות כסף מבניית אתרים בתכלס?

אוקיי למדתם לבנות אתרים מהממים ואתם אוהבים את התחום אבל אין באמת פניות ולקוחות חדשים ואתם לא יודעים איך לתת קצת יותר גז בתחום בניית אתרים – זה המדריך בשבילכם!

מקצועיות ואיכות כבונה אתרים

הדבר הראשוני שאתם צריכים לתת עליו דגש זה המקצועיות שלכם בתור בוני אתרים. זה יכול להיות שאתם בונים אתרים בוורדפרס או בוויקס או בכל פלטפורמה אחרת.

אבל כל מה שאתם עושים אתם צריכים להיות בשאיפה למקצועיות וללמידה מתמדת. השוק של בניית אתרים משתנה כמעט על בסיס יום יומי וכל יום יש משהו חדש ללמוד עליו.

אני יכול להגיד על עצמי שכל יום שעובר אני לומד דברים חדשים שלא למדתי בעבר. במקרה שלי אני בונה אתרים בוורדפרס + אלמנטור. המערכת כל תקופה קצרה משתדרגת והאלמנטור מכניס אופציות נוספות שלא היו בעבר.

כמו כן לקחתי כ10 קורסים שמכסים כל מיני נושאים בעולם של בניית  האתרים. אני משתתף באופן קבוע במפגשים שמעשירים את הידע וכל קורס רלוונטי מאוד אז אני לומד אותו – כי בשורה התחתונה כל דבר כזה מוסיף לי ידע לארגז הכלים שלי.

ולכן חשוב מאוד ללמוד ולשדרג את הידע שלכם כל יום. אם זה להיכנס לקבוצות פייסבוק או קבוצות whatsapp שבה יש הרבה בוני אתרים תותחים שיוכלו גם להשיב לשאלות שלכם וגם תתקלו על בסיס יומי בשאלות של אנשים אחרים ותוכלו גם לדעת את התשובות.

מוזמנים גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלי – כאן.

איך לעשות כסף מבניית אתרים
איך לעשות כסף מבניית אתרים

אתר תדמית שלכם

אני נתקל בלא מעט בוני אתרים שבנו כבר עשרות אתרים ללקוחות אבל עדיין אין להם אתר אינטרנט משלהם. או שיש להם איזה עמוד בלי כלום והם רושמים שם "הסנדלר הולך יחף" כדי לתרץ את זה שאין להם אתר אינטרנט 🙂

אחד מהשלבים הראשונים לפני שלקוח סוגר אתכם משהו זה שהוא מבקש לראות את האתר שלכם או תיק עבודות שלכם.

אז נכון שאפשר לשלוח ללקוח בהודעה בוואטצהפ כמה לינקים עם עבודות אחרונות שלנו אבל זה לא נראה מקצועי בעיניי.

ודבר נוסף שהוא מאוד מאוד בעייתי בזה שאין לבונה אתרים אתר משלו. זה שכל אתר שהוא בונה אין לו אופציה לשים קרדיט בתחתית האתר מה שגורם לבזבוז של לידים אפשריים.

נגיד שגולש אהב אתר שאתם בניתם והוא יודע שתמיד באתר אינטרנט יש קרדיט למטה אז הוא יורד ואין כלום.. וזה ממש חבל.

גם אם תקשרו למספר נייד או למייל אז אוליי עדיף מכלום אבל ברגע שעשרות אתרים יפנו קישור מהאתר שלהם לאתר שלכם האתר שלכם יקבל המון כוח לSEO.

קישורים תורמים הרבה כולל קישורים מהסוג הזה שהם דיי חזקים. מה גם שתתחילו להתחזק בגוגל תגיע גם תנועה אורגנית.

ולכן אתר תדמית משלכם כבוניי אתרים זה חובה!

תיק עבודות 

זה משהו שהרבה בוני אתרים בתחילת דרכם מסתבכים ולא יודעים איך להציג ללקוח תיק עבודות אם עדיין לא בניתי אתר אחד.

אז ככה יש כמה אפשרויות לבניית תיק עבודות מרשים ומקצועי:

תיק עבודות אמיתי

אוקיי אז לקוחות ממש עדיין אין לכם אבל אתם חייבים תיק עבודות אז מה באמת אפשר לעשות? תשבו ותחשבו עם עצמכם איזה מכר/ה  שלכם צריכים אתר אינטרנט.

תעשו רשימה של כל מי שאתם מכירים או חושבים שיש להם צורך באתר תדמית מושקע או אוליי חנות אינטרנטית שהם יוכלו למכור בה מוצרים.

תפנו לאותם מכרים ותציעו להם אתר אינטרנט אבל במחיר יחסית זול כי אין מה לעשות כולם מתחילים מאיזה מקום מסויים. זה לא בושה לקחת כמה מאות שקלים בהתחלה.

ואני אגיד לכם יותר מזה – תבנו ל3 -4 לקוחות אפילו בחינם לגמרי!! כן שמעתם נכון. בחינם לגמרי אבל.. ויש כאן אבל גדול.

גם תגידו ותסכמו בדיוק מה אתם נותנים להם במסדרת העסקה הזאת. וגם הכי חשוב תשקיעו מאוד בפרויקטים האלה. מהסיבה שזה תיק העבודות הראשוני שלכם.

ואז תוכלו להציג את הכמה אתרים שבניתם ללקוחות הבאים וזה כבר נראה הרבה יותר טוב.

תיק עבודות פקטיבי

טוב אז חיפשתם מכרים ולא באמת מצאתם מישהו כזה רוצה אתר על אף שאני חושב שיש מלא שמאוד ישמחו לקבל בחינם.

ואגב לקוחות אמיתיים עדיפים כי הם מכירים עוד אנשים ועוד לקוחות יגלשו באתרים האלה ואז גם יראו את הקרדיט שלכם.

אבל במידה וזה לא הלך מה שאני הייתי מציע לעשות זה תיק עבודות פקטיבי. ואיך אתם יכולים לעשות את זה?

קודם כל כמו שאמרנו אתר אינטרנט שלכם זה דבר ראשון. אתם צריכים לבדוק בחבילת באחסון שלכם שאתם יכולים להקים סאבדומיין או דומיין זמני.

אם אין לכם פשוט תגדילו קצת את החבילה. לא נורא לשלם עוד 15-20 ש"ח בחודש.

תפתחו דומיין זמני או סאב דומיין ואז עליהם אתם מקימים מספר אתרים. זה יכול להיות בניית אתר תדמית לרואה חשבון או בניית אתרים לעורכי דין – ואם אתם מתחברים גם לבניית אתרי מכירות תוכלו לעשות כמה כאלה של חנות לתכשיטים נעליים וכ"ו.

איך לפרסם ולשווק את עצמכם כבונה אתרים?

טוב אז הלכתם לפני המדריך ועשיתם אתר תדמית מושקע לעצמכם ועוד כמה אתרים ללקוחות ראשוניים וכבר יש לכם תיק עבודות מרשים. איך אפשר להתקדם מכאן?

יש מספר דרגים בהם אפשר להתקדם ולהתפתח בתחום ולקבל לקוחות בזרם גבוה יותר. חלק מהאפשרויות הן:

  1. אופציה ראשונה זה לקדם את האתר שלכם בצורה אורגנית ולעשות לו SEO בצורה טובה. זה משהו שיקח זמן אבל אחרי שנה/שנתיים האתר יתחיל לקטוף פירות אם זה המון זמן אז גם האופציה הבאה מעולה אבל לא תמיד.
  2. האופציה השנייה היא קידום ממומן – אתם פונים למישהו מקצוען בתחום של קידום ממומן בגוגל או פייסבוק. בונים דף נחיתה מרשים עם קופי איכותי ומריצים קמפיין. רק חשוב לדעת שאם אין לכם כמה אלפים לשים בחודש כנראה זה לא יהיה אפקטיבי. ולכן זה לא מתאים לכל אחד והקליקים עלולים להיות יקרים מאוד בתחום שלנו.
  3. שיתופי פעולה – זה גם דבר חזק שיכול לעבוד. תפנו למעצבים או מעצבות מקדמי אתרים ואנשים שבנישה דומה לכם אך מקבילה. ותציעו להם שיתופי פעולה. זה יכול לעבוד נהדר
  4. תגיבו ותכנסו לקבוצות בנושאי בניית אתרים. לא מעט יש כאלה שצריכים מישהו נוסף לעסק או לקוח שמפרסם שם. זה לא הלהיט הגדול כי כמוכם יש עוד מאות שם אבל זאת גם אפשרות
  5. אתם גם יכולים לפנות  לאנשים שיש להם השפעה ברשתות חברתיות ולהציע להם או אתר אינטרנט בתמורה לחשיפה גדולה או פרסום בתשלום.
  6. אופציה נוספת זה לפנות למי שאתם מכירים ולהגיד לו אם אתם שומעים מישהו שצריך אתר ותפנו אותו אליי וזה יסגר תקבלו 1000 ש"ח לדוגמא. זה יכול לעבוד מעולה!

איך לעשות כסף מבניית אתרים – סיכום

נתתי לכם פה טיפים שלקחתי ויישמתי אצלי בעסק במשך תקופה ארוכה. ולכן מהניסיון שלי הם גם עובדים ברוב במקרים. ולכן חשוב לעבור על הכל ולראות האם יש לכם אתר פגז משלכם. האם התיק עבודות שלכם מספיק משכנע.

לא להתבייש מלפנות למכרים ואנשים – בסופו של דבר זה העסק שלכם ואתם רוצים להתפרנס ממנו בכבוד. אז תעשו את הצעדים האלה ותמשיכו ללמוד כל הזמן ולבדוק מה חדש בעולם של בניית האתרים. כי מי שלא מתקדם ולומד כל יום משהו חדש אז הוא הולך אחורה וחבל.

אם אתם מרגישים שאתם רוצים עוד ידע ומעוניינים לשבת איתי לשעת הדרכה או כמה שעות. או בלי קשר לשוחח איתי אתם מוזמנים ליצור איתי קשר באחת מן הדרכים.

שיהיה בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם החברים:)